Europejski Kongres Gospodarczy '2015

NEWS

Prezes BASF Polska o sytuacji na rynku i wyzwaniach

wnp.pl (DM) |29-05-2015

- Jesteśmy firmą nie tylko z zagranicy. W Polsce jesteśmy od 23 lat. Perspektywy nigdy nie były lepsze niż dziś. Oczywiście są także pewne wyzwaniami, choćby związane z eksportem do Eurostrefy - mówi dyrektor zarządzający BASF Polska Dirk Elvermann.Według niego rynek polski jest jednak tak dobrze rozwinięty, że spółki są w stanie skompensować te trudna wyzwania w dość gładki sposób.

Przypomnijmy, że ubiegłoroczna sprzedaż BASF Polska sięgnęła 770 mln euro. To aż o 40 mln euro więcej niż w 2013 roku. Polska spółka BASF ma się więc czym pochwalić.

Z jednej strony wynika to z szybko rosnącego w naszym kraju popytu, a z drugiej ze zwiększenia oferty produktowej chemicznego giganta. Należy także pamiętać, że 2014 rok to także otwarcie w naszym kraju nowego zakładu BASF. W Środzie Śląskiej gigant rozpoczął produkcję katalizatorów.

Obecnie BASF zatrudnia w Polsce ponad pół tysiąca pracowników. Firma współpracuje w Polsce z podmiotami z wielu gałęzi przemysłu, w tym oczywiście również z najważniejszymi firmami chemicznymi.

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI