Europejski Kongres Gospodarczy '2015

NEWS

EEC 2015 - opinie i komentarze

wnp.pl |08-06-2015

8 czerwca odbyła się w Katowicach konferencja prasowa, na której podsumowano VII Europejski Kongres Gospodarczy.- Mamy dużą satysfakcję z tego, że po raz pierwszy podczas EEC tak wiele słyszeliśmy nt. pozytywnych zmian w Katowicach i na Śląsku. Kongres jest dobrze oceniany i co najważniejsze, wciąż posiada atut świeżości i nowości - podkreślił Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP oraz inicjator EEC.

Prof. Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego, przewodniczący Rady EEC, podkreślił, że Kongres wspiera działania, które mają zahamować emigrację zarobkową, a także szuka rozwiązań mających pomóc młodemu pokoleniu w UE.

- Same idee nie są wystarczające, bo tak naprawdę liczy się gospodarka, gdyż to ona decyduje o poziomie życia. Ci, którzy o decydują o gospodarce, muszą wiedzieć, w jakim kierunku powinna ona zmierzać - zaznaczył Buzek.

Gabriela Lenartowicz, członek zarządu woj. śląskiego, wskazała, że EEC to ważny element wizerunkowy w polityce regionu. Zwróciła też uwagę na aspekt środków unijnych, dzięki którym powstało MCK, a także inne obiekty w Strefie Kultury.

- Te obiekty to przykłady odpowiedzi na faktyczne zapotrzebowanie, a także urzeczywistnienie ambicji regionu do bycia ważnym centrum kultury - stwierdziła Lenartowicz, dodając, że EEC w skali regionu to wydarzenie, które skupia jego dotychczasowe dokonania, a także wskazuje wizje na przyszłość.

Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic, zaznaczył, że EEC ma pozytywny wpływ na miasto oraz jego wizerunek.

- Miasto, które chce zmienić swój wizerunek, musi działać długofalowo. W pozyskiwaniu nowych inwestorów potrzebna jest marka. Kongres taką markę buduje. Katowice wspierały i nadal będą wspierać EEC - zadeklarował Sobula.

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI