Europejski Kongres Gospodarczy '2015

PRELEGENCI

Lath  Amit

Lath Amit

Firma: Sharda Europe co. Ltd

Stanowisko: CEO, Partner Zarządzający

Pełnione funkcje:

• Prezes i współwłaściciel - SHARDA Group of Companies - www.shardagroup.pl
• Wiceprezes Indyjsko-Polskiej Izby Gospodarczej, - www.ipcci.pl
• Honorowym Ambasadorem Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa - www.izba.lodz.pl
• Członek Zarządu Izby Bawełny w Gdyni - www.gca.org.pl
• Współzałożyciel i Członek Zarządu , British International School of University of Lodz - www.interschool.uni.lodz.pl
• Partner Fundacji Rozwoju Edukacji i Sportu – współpracującej z Fundacją REAL MADRYT - www.freis.pl
• Ambasador Łódzkiego Regionalnego Parku Naukowo-Technologicznego - www.technopark.lodz.pl)
• Oficjalny Przedstawiciel ds. Marketingu i Mediów The TIMES Group na Polskę i Litwę www.timesgroup.com
• Członek Zarządu Polsko-Indyjskiego Business House - www.pibh.eu
• Dyrektor Wykonawczy Indyjsko Brytyjskiej Izby Handlowej dla kontaktów z Polską - www.ibtc.org.uk
• Założyciel i Promotor Sharda Business Centre - www.276.resume.pl
• Były Wiceprezes Polsko-Indyjskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kultury - www.ipcc.pl

Krótka informacja:
Amit Lath jest jedną z wiodących osobowości i czołowych przedstawicieli indyjskiego biznesmen w Polsce ostatnich 16 lat. Znany jest jako bardzo skromny i praktyczny człowiek. Dzięki ogromnemu wysiłkowi na rzecz rozwoju swojej działalności w Indiach i za granicą, stał się nową twarzą indyjskiej firmy – profesjonalnym, nowoczesnym i ukierunkowanym na przyszłość przedsiębiorcą.
Amit studiował w Sasmira Institute of Technology, w Bombaju w Indiach.
Amit bardzo wiele podróżuje, odwiedził już w interesach ponad 40 krajów na całym świecie, zapraszany jest jako gość i prelegent do udziału w różnych delegacjach biznesowych, forach gospodarczych, sympozjach ekonomicznych aby podzielić się swoją wiedzą nt. prowadzenia biznesu i wspierania handlu między Indiami i Polską.
Aktywnie uczestniczy nie tylko w kręgach biznesu, ale jest również odpowiedzialny za wspieranie i promocję rozwój regionu łódzkiego.
Jest członkiem założycielem łódzkiej British International School i ściśle współpracuje z administracją państwową i rządową na szczeblu centralnym w budowaniu dobrych relacji handlowych i kulturalnych między Indiami i Polską.
Jest również zaangażowany w szeregu kluczowych projektów dla Łodzi i regionu łódzkiego w różnych sektorach i ściśle współpracuje z samorządem lokalnym i wojewódzkim
Działalność Amit’a sprawia, że każdy Indyjski sen staje się większy i większy, a dzięki jego osiągnięciom wyznaczane są coraz wyższe standardy.
Kilka lat temu, dzięki jego działaniom reaktywowane zostały znane polskie marki tekstylne - jak UNIONTEX® (1827) i Pamotex® (1825), a wyroby produkowane pod tymi tradycyjnymi znakami towarowymi sprzedawane są obecnie na wielu rynkach międzynarodowych za pośrednictwem rozbudowanej sieci dystrybucyjnej.
Dzięki swojej wizji rozwoju firmy, w 2012 roku z sukcesem uruchomił przedsięwzięcie "Sharda Business Center" w Polsce, w którym takie firmy takie jak Philip Morris, czy AGO Logistyki mają swoje siedziby i Centrum Logistyczne.
Przywódcze cechy Amit’a Lath’a pozwoliły firmie Sharda Group osiągnąć wiele sukcesów w kraju i na arenie międzynarodowej .
 Sharda Europe została sklasyfikowana przez Ministerstwo Gospodarki RP na I miejscu w sektorze włókienniczym i jest wśród 10 najlepszych firm handlowych pomiędzy Indiami i Polską.
Ponadto, osiągnięcia handlowe przyniosły firmie szereg prestiżowych nagród;
 Grupa Sharda zaliczona została do 500 najlepszych firm w Polsce na liście Diamentów Forbes’a ‘2012;
 zajęła 301 w kraju i 13 w regionie łódzkim tego rankingu i jest pierwszą indyjska firmą w Polsce nominowaną na liście Diamentów Forbes’a.
 W 2012 i 2013 roku otrzymała prestiżową nagrodę Fair Play – Polska.
 Przez Ministerstwo Gospodarki uhonorowana została tytułem Największego Partnera handlowego wśród firm tekstylnych w roku 2007 do 2011;
 przyznawany został jej tytuł Najbardziej Dynamicznej Firmy przez "Puls Biznesu" w latach - 2009/2010/2011;
 Oceniona została jako najszybciej rozwijająca się firma w ramach rankingu Gepardy Biznesu 2011 oraz uzyskała najlepsza ocenę od Dun & Bradstreet w latach 2011/2012/2013.
 Grupa Sharda uznana została jako jedna z 10 najlepszych firm regionu łódzkiego – wg Gazety Prawnej za 2010 i 37 pośród najszybciej rozwijającą się firmą – wg rankingu Gazety Prawnej w 2007 roku.