Europejski Kongres Gospodarczy '2015

PRELEGENCI

Kuliński  Krzysztof

Kuliński Krzysztof

Firma: Research & Engineering Center Sp. z o.o.

Stanowisko: Prezes Zarządu

Krzysztof Kuliński urodził się w 1957 roku we Włocławku. W 1983 roku ukończył Wydział Zarządzania i Informatyki na Politechnice Wrocławskiej i wyjechał do Wiednia, gdzie podjął pracę w Departamencie Badań i Rozwoju firmy Siemens. Przez ponad 25 lat pracował na wielu kierowniczych stanowiskach w jednostkach badawczo-rozwojowych. W 2000 roku uzyskał pełnomocnictwo do utworzenia i koordynacji ośrodka Siemens Research and Development Center (SDC) we Wrocławiu. Oddział zatrudniał ponad 1000 osób i spowodował eksplozję zagranicznych inwestycji IT w Polsce. Krzysztof Kuliński postanowił jednak stworzyć własną firmę, która będzie dostarczała usługi inżynierii oprogramowania klientom z wielu branż, również tych nieobsługiwanych przez nowo otwarty oddział SDC.
W 2007 roku, wraz z przyjaciółmi i wieloletnimi współpracownikami, m.in.: Małgorzatą Rak i Sewerynem Krajewskim, Krzysztof Kuliński utworzył własną spółkę z polskim kapitałem – Research & Engineering Center we Wrocławiu, która rozpoczęła działalność operacyjną w roku 2008. Dziś REC Global jest dynamicznie rozwijającą się grupą firm, dostarczających usługi inżynierii oprogramowania dla klientów z całego świata. Firma posiada 7 centrów badań i rozwoju w Europie (w Polsce, Słowacji i Chorwacji), 15 biur sprzedaży i wsparcia na świecie oraz zatrudnia ponad 450 wykwalifikowanych inżynierów i menedżerów. Firma wykonała już ponad 500 projektów dla przeszło 100 klientów z branż takich jak: motoryzacja, przemysł morski, półprzewodniki, internet rzeczy (IoT) i komunikacja maszyn, automatyka przemysłowa oraz telekomunikacja.
Krzysztof Kuliński, za wkład i zaangażowanie w rozwój sektora R&D w Polsce, otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia:
2005 rok – nagroda „Biznesowy Ambasador Wrocławia” – wyróżnienie przyznane przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza
2008 rok – nagroda prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza za inicjatywę rozwoju branży informatycznej we Wrocławiu
2012 – finalista konkursu Ernst &Young „Przedsiębiorca Roku 2012”
2014 – „Ten, który zmienia polski przemysł”.