Europejski Kongres Gospodarczy '2015

PRELEGENCI

Koński  Maciej

Koński Maciej

Firma: KGHM Polska Miedź SA

Stanowisko: Dyrektor Naczelny, Centrum Analiz Strategicznych i Bazy Zasobowej

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Rachunkowość oraz Programu International Business and Economics przy Uniwersytecie w Kopenhadze. W roku 2014 uzyskał stopień doktora na Politechnice Wrocławskiej. Autor artykułów z zakresu rynku towarowego do prasy krajowej i zagranicznej.

Z KGHM Polska Miedź S.A. związany od 2006 roku. Pracę rozpoczął w Wydziale Ryzyka Rynkowego, gdzie odpowiedzialny był za analizy rynku towarowego oraz zarządzanie ryzykiem rynkowym.
W latach 2010-2012 członek Zespołu ds. Rozwoju Bazy Zasobowej w KGHM Polska Miedź S.A., którego celem było przeprowadzenie procesu due diligence oraz doprowadzenie do przejęcia górniczej Spółki Quadra FNX. W zespole odpowiedzialny za wycenę Spółki. Powołany na członka Rady Właścicieli Sierra Gorda, odpowiedzialnej za kluczowe decyzje związane z rozwojem nowo otwartej kopalni, podejmowane wspólnie z japońskim inwestorem Sumitomo.

Od września 2012 Dyrektor Naczelny Centrum Analiz Strategicznych i Bazy Zasobowej KGHM Polska Miedź S.A., odpowiedzialny za strategię Spółki oraz rozwój bazy zasobowej.

Członek Rad Nadzorczych- od października 2012 przewodniczący Rady Nadzorczej niemieckiej Spółki KGHM Kupfer AG, od września 2014 roku członek Rady Nadzorczej TAURON Polska Energia S.A.