Europejski Kongres Gospodarczy '2015

PRELEGENCI

Kacperczyk Katarzyna

Kacperczyk Katarzyna

Firma: Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP

Stanowisko: Podsekretarz Stanu ds. Dyplomacji Ekonomicznej oraz Polityki Amerykańskiej, Azjatyckiej i Europejskiej

Podsekretarz Stanu ds. dyplomacji ekonomicznej oraz polityki amerykańskiej, azjatyckiej i europejskiej - Katarzyna Kacperczyk

Katarzyna Kacperczyk zatrudniona jest w MSZ od 2002 roku. Pracowała w Departamencie Strategii i Planowania Polityki Zagranicznej, w latach 2005 do 2009 w Stałym Przedstawicielstwie Rzeczypospolitej Polskiej przy Narodach Zjednoczonych w Nowym Jorku, a od 2009 w Departamencie Zagranicznej Polityki Ekonomicznej. Od 2010 roku pełniła funkcję zastępcy dyrektora w Departamencie Polityki Ekonomicznej a następnie dyrektora Departamentu Współpracy Ekonomicznej. Pracowała również – w ramach programu stażowego KE – w Komisji Europejskiej, w Dyrekcji Generalnej Polityka Przedsiębiorstw oraz w Centrum ds. Energii i Polityki Publicznej na uniwersytecie Columbia.

Katarzyna Kacperczyk jest absolwentką Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz sekcji prawa Europa Institut na Universität des Saarlandes w Saarbrücken. Ukończyła prestiżowy Columbia University w Nowym Jorku, gdzie oprócz studiów ekonomicznych ukończyła dodatkową specjalizację w zakresie zarządzania rynkami energii.

Studiowała również w Szkole Głównej Handlowej w ramach Programu Studiów Europejskich realizowanego wspólnie z francuska uczelnią Institut d'Etudes Politiques. Jest stypendystką DAAD.

W 2011 roku odznaczona została przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi.

Włada biegle j. niemieckim, angielskim i francuskim, roboczo używa również j. włoskiego, rosyjskiego i arabskiego.