Europejski Kongres Gospodarczy '2015

PRELEGENCI

Herra Marcin

Herra Marcin

Firma: Związek Piłki Ręcznej w Polsce

Stanowisko: Wiceprezes

Lata 2012 – 2016. Doświadczenie w zarządzaniu tzw. Mega projektami oraz Przemysłem Wolnego Czasu.
W latach 2008 – 2012 odpowiedzialny za zarządzanie firmą PL.2012, która była głównym koordynatorem i organizatorem polskich przygotowań do Euro 2012. Projekt Euro 2012 uznawany przez ekspertów jako jeden z najbardziej kompleksowych projektów realizowanych w Polsce w ostatnich 25 latach.
Odpowiedzialny za opracowanie planu przygotowań tzw. Master plan w zakresie przygotowań infrastrukturalnych (ponad 300 projektów inwestycyjnych) oraz Mapę Drogową w zakresie zapewnienia odpowiedniej organizacji w przestrzeni publicznej (w tym program organizacji obsługi ruchu lotniczego, program organizacji transportu lądowego, zintegrowany program bezpieczeństwa, program zapewnienia jakości serwisu dla kibiców, program promocji Polski w kontekście Euro 2012).
Doświadczenie w zarządzaniu projektowym, które w projekcie Euro 2012 umożliwiło harmonijne współdziałanieponad 170 instytucji zarówno publicznych jak i prywatnych.
Doświadczenie w przygotowaniu operacji turniejowej zapewniającej komfort i bezpieczeństwo dla gości i klientów.Opracowanie szczegółowego planu operacyjnego dotyczącego przebiegu turnieju w tym zapewnienie przeprowadzenia testów gotowości operacyjnej pozwalającej na prawidłowe przygotowanie procesów podejmowania decyzji, przepływu informacji i komunikacji tzw. 3 C (command, control andcommunications). Odpowiedzialny za kierowanie pracamikrajowego sztabu organizacyjnego podczas Euro 2012.
W latach 2012-2014 doświadczenie w zarządzaniu Przemysłem Wolnego Czasu.
Po Euro 2012 Zespół Marcin Herra został poproszony o podjęcie się wyzwania zarządzania Stadionem Narodowym w Warszawie. Od 01.01.2013 Spółka PL.2012+ (wcześniej PL.2012) podpisała umowę o zarządzanie Stadionem Narodowym zMSiT co stworzyło podstawę do zarządzania stadionem.Dzięki opracowanej i wdrożonej strategii zarządzania Stadion Narodowy w 1,5 roku po rozpoczęciu pracy stał się najpopularniejszym miejscem w Polsce. W krótkim czasie skutecznie zrealizowano cele pozwalające na sklasyfikowanie Stadionu Narodowego w czołówce stadionów europejskich takich jak Wembley, Stade de France, Amsterdam Arena.
Doświadczenie w realizacji wydarzeń sportowych, kulturalnych, społecznych dla kilkudziesięciu tysięcy osób. Doświadczenie w pozyskiwaniu i organizacji największej liczby wydarzeń MICE. Doświadczenie w optymalizacji rezultatów dla multifunkcjalnych aren (osiągnięcie dodatniego wyniku operacyjnego w II kwartale 2014 roku).
1995 – 2007. Doświadczenie w sektorze paliwowym. Zarządzanie i rozwój detalicznej sieci sprzedaży (stacje paliw). Zarządzanie i rozwój sprzedaży B2B. Praktyczne doświadczenie w realizacji dużych projektów realizowanych w globalnej firmie Shell.
Przed projektem Euro 2012 Marcin Herra pracował 13 lat w sektorze paliwowym. Zaczynał od stanowiska sprzedawcy na stacji paliw w roku 1995 a w roku 2002 został Prezesem Zarządu największej spółki zależnej w Grupie Lotos.Następnie był odpowiedzialny za sprzedaż paliw na rynku polskim zarówno w Hadlu detalicznym jak i rynki B2B. Oprócz obszaru handlu był również odpowiedzialny za rozwój obszaru wydobycia. W roku 2006 wyjechał do firmy Shell w Holandii, w której pracował przy realizacji dużych projektów jako konsultant ale także realizował intensywny program szkoleniowy w strukturach globalnej firmy.
Marcin Herra ukończył studia prawnicze oraz studia MBA oraz wiele kursów i szkoleń zarówno w Polsce jak i w środowisku międzynarodowym (w tym program mini MBA w Londynie).
Od 2012 roku vice prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, w którym odpowiedzialny jest za przygotowania Polski do Euro 2016 w piłce ręcznej. Po raz pierwszy w historii Polska będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w tej dyscyplinie.
Współwłaściciel firmy Evolutio specjalizującej się w zarządzaniu obiektami i wydarzeniami jak również w realizacji dużych projektów.
Za zrealizowane rezultaty kierowany przez Marcin Herrazespół otrzymał wiele liczących się nagród w tym:
International Project Management Association Polska,Polish Project Excellence Award 2012 – nagroda za najlepiej zarządzany projekt w Polsce
Financial Times/RSG Consulting, FT InnovativeLawyers Awards za najbardziej innowacyjny zespół prawny w PL.2012
Miesięcznik Gospodarczy Nowy Przemysł „Ten, który zmienia polski przemysł” za profesjonalizm i sprawność organizacyjną, która przełożyła się na sukces promocyjny kraju w kategorii: „Wydarzenie, które zmienia polski przemysł”
Sportwin, Nagroda Biznesu Sportowego Demes 2012, nagroda w kategorii Sportowe Przeżycie Roku
Fundacja Innowacji i Rozwoju „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju” wyróżnienie w kategorii Innowacyjna Organizacja
Forbes, Kamień Milowy Forbes za Projekt/Wydarzenie Roku dla Marcin Herra
Polish Market, Menadżer Roku