Europejski Kongres Gospodarczy '2015

PRELEGENCI

Hajduk Rafał

Hajduk Rafał

Firma: Norton Rose Fulbright

Stanowisko: Partner, Radca Prawny

Rafał Hajduk jest partnerem w warszawskim biurze kancelarii prawnej Norton Rose Fulbright odpowiedzialnym za praktykę energetyczną. Od 17 lat zajmuje się niemal wyłącznie transakcjami związanymi z sektorem energetycznym i obsługą przedsiębiorstw energetycznych.
Doświadczenie mec. Hajduka obejmuje wszelkiego rodzaju prace w sektorze energetycznym i może być podzielone na następujące kategorie:
 kwestie regulacyjne w sektorze energetycznym;
 projekty energetyczne typu „greenfield”;
 przejęcia i połączenia (M&A) w sektorze energetycznym;
 obrót energią i uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych: doradztwo prawne dotyczące aspektów regulacyjnych oraz kontraktowych w dziedzinie energii elektrycznej, gazu ziemnego, uprawnień do emisji oraz obrót ropą naftową oraz paliwami, a także instrumenty pochodne związane z tymi produktami.
Rafał Hajduk jest oficjalnym polskim doradcą prawnym EFET (European Federation of Energy Traders). Na zlecenia EFET przygotował opinię prawną dotyczącą wpływu prawa polskiego na stosowanie umowy EFET do obrotu energią elektryczną, gazem ziemnym oraz uprawnieniami do emisji oraz polskie wersje językowe umowy EFET dla sprzedaży energii elektrycznej oraz sprzedaży uprawnień do emisji. Doradza także Towarzystwu Obrotu Energią.
Renomowane rankingi międzynarodowe Chambers and Partners Legal Directory i Legal 500 EMEA uznają go za wiodącego prawnika w Polsce w dziedzinie obsługi przedsiębiorstw energetycznych.
Według Chambers Europe 2014 Rafał Hajduk to „utalentowany” praktyk.
Rafał Hajduk jest zwycięzcą International Law Office „Client choice Awards” 2012-2014 w kategorii Energy: Poland.
Rafał Hajduk jest autorem wielu publikacji z zakresu regulacji sektora energetycznego oraz inwestycji w sektorze energetycznym.