Europejski Kongres Gospodarczy '2015

PRELEGENCI

Gondek Tomasz

Gondek Tomasz

Firma: Deloitte w Polsce

Stanowisko: Lider Centrum Kompetencyjnego R&D Networks, Innovation Consulting

Przed dołączeniem do Deloitte, Tomasz Gondek przez trzy lata pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu w Europejskim Instytucie Technologicznym we Wrocławiu (EIT+), gdzie zarządzał spółką realizującą projekty o wartości ponad 200 mln EUR. Odpowiadał za rozwój Kampusu Pracze - czołowej polskiej inwestycji naukowo-technologicznej w ramach minionej perspektywy finansowej UE, obejmującej programy badawcze z dziedziny nanotechnologii i biotechnologii i wyposażonej w światowej klasy infrastrukturę badawczą.
Wcześniej, w latach 2006-2012 aktywnie uczestniczył w kluczowych projektach strategicznych w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW), gdzie piastował stanowisko Dyrektora ds. Strategii i Rozwoju oraz wiceprezesa. Zespół działający pod jego kierownictwem przyczynił się do przyciągnięcia inwestorów, którzy w latach 2006-2012 w sumie zainwestowali 4 mld PLN. Był zaangażowany w stworzenie 40 000 miejsc pracy, z czego połowa powstała w sektorach usług oraz badań i rozwoju. W tym okresie Wrocław znajdował się na pierwszym miejscu wśród polskich miast pod względem napływu inwestycji.
Tomasz Gondek ukończył Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, a także studiował technologie informacyjne w Sydney w Australii. Dodatkowo, jest absolwentem podyplomowych studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz w Wyższej Szkole Bankowości. Jest stypendystą programu"The International Visitor Leadership Program", prowadzonego przez amerykański Departament Stanu.