Europejski Kongres Gospodarczy '2015

PRELEGENCI

Burzyński  Paweł

Burzyński Paweł

Firma: Trigon TFI SA

Stanowisko: Wiceprezes

„Paweł Burzyński, wiceprezes Zarządu,
współzarządzający funduszami Trigon Quantum Absolute Return FIZ, Trigon Quantum Neutral FIZ, Venture FIZ oraz zarządzający Trigon Polskie Perły FIZ

Z rynkiem kapitałowym związany od 2005 roku, chociaż pierwsze zlecenia na GPW składał już w 1992 roku. Karierę zawodową rozpoczynał w Banku Pekao jako analityk w dziale kredytowym. Od 2005 roku związany z Domem Maklerskim BZWBK, gdzie przeszedł całą ścieżkę od asystenta analityka do Głównego Analityka i Szefa Strategii. W DM BZ WBK odpowiedzialny w szczególności za analizy sektora paliwowego, chemicznego, rolnego, bio/medycznego oraz strategie inwestycyjne. Od 2011 Członek Komitetu Indeksów Giełdowych GPW.
W czasie kariery zawodowej wielokrotnie wyróżniany jako czołowy analityk rynku chemicznego, paliwowego i strateg rynkowy. W 2011 wybrany przez inwestorów instytucjonalnych „Analitykiem Roku 2010 na Rynku Kapitałowym w Polsce” w rankingu dzienników Parkiet i Rzeczpospolita oraz zdobywca tytułu „Analityka Roku Rynku Giełdowego” w rankingu magazynu Forbes. W 2012 laureat łącznego rankingu analityków dzienników Parkiet i Rzeczpospolita oraz ponownie zwycięzca kategorii Przemysł. Ponadto w 2012 zdobywca II miejsca w rankingu najlepszych analityków magazynu Forbes.
Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość, posiada również absolutorium na kierunku Metody Ilościowe i Systemy Informacyjne.”