Europejski Kongres Gospodarczy '2015

PRELEGENCI

Borys Wojciech

Borys Wojciech

Firma: Turkish Airlines na Polskę

Stanowisko: Dyrektor ds. Marketingu

Wojciech Borys posiada ponad dwudziestopięcioletnie doświadczenie w branży lotniczej. Obecnie pracuje dla Turkish Airlines oddział w Polsce gdzie zajmuje stanowisko Commercial Managera czyli dyrektora odpowiedzialnego za całość kwestii handlowych związanych z funkcjonowaniem polskiego oddziału Turkish’a. Zanim podjął pracę w 2000 r. w Turkish Airlines pracował m.in. dla Polskich Liniach Lotniczych LOT, AMR Polskie Usługi Lotniskowe, a także dla spółki obsługi naziemnej LOT Ground Services. W powyższych firmach odpowiedzialny był za bezpośrednią obsługę wszelkiego rodzaju rejsów, typów samolotów na płycie lotniska oraz w terminalu dla wszystkich przewoźników lotniczych latających z Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie (ob. Lotnisko Chopina).
Borys jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania (akredytacja Thames New Valley Univeristy London). Studiował tam Systemy informatyczne w zarządzaniu, komputerowe systemy analityczne, przepływy informacji i uzyskał licencjat zarządzania (BBA). Ukończył także Akademię Obrony Narodowej (AON) w Warszawie gdzie studiował Zarządzanie Organizacjami Lotniczymi (Infrastruktura portów i linii lotniczych, prawo i bezpieczeństwo lotnictwa) i uzyskał tytuł Magistra Lotnictwa.
Jego motto to optymalizacja ścieżki biznesu. Według niego miarą sukcesu jest efektywność i długotrwałe utrzymywanie tego stanu , zapewnione odpowiednio „szytm na miarę” systemem organizacji przedsiębiorstwa - wraz z jego najważniejszym elementem : odpowiednim zespołem kompetentnych i aktywnych pracowników, rozumiejących sytuację i otoczenie firmy.