Europejski Kongres Gospodarczy '2015

PRELEGENCI

Błach Andrzej

Błach Andrzej

Firma: CMS

Stanowisko: Partner, Departament Energetyki

Dr Andrzej Błach jest partnerem w Departamencie Energetyki kancelarii CMS w Warszawie oraz koordynuje praktykę energetyczno-projektową CMS w Europie Środkowo-Wschodniej.
Od 1995 r. specjalizuje się w obsłudze prawnej projektów energetycznych i infrastrukturalnych. Brał udział w szeregu projektów budowy nowych mocy wytwórczych realizowanych w Polsce w okresie ostatnich kilkunastu lat m.in. w procesie budowy elektrociepłowni węglowej w Chorzowie, elektrociepłowni gazowej w Zielonej Górze, realizacji inwestycji energetycznych przez KGHM, AES, EDF, a ostatnio realizacji projektów EC Stalowa Wola i Elektrownia Północ. Reprezentował wytwórców będących stronami tzw. kontraktów długoterminowych; brał też udział w pracach nad ustawą o rozwiązaniu kontraktów długoterminowych, która ukształtowała system rekompensat kosztów osieroconych.
Poza elektroenergetyką dr Błach specjalizuje się w obsłudze prawnej dużych projektów inwestycyjnych w sektorze paliwowym oraz innych inwestycji przemysłowych. Andrzej Błach kierował całokształtem obsługi prawnej projektu rozbudowy rafinerii Grupy Lotos w Gdańsku znanego jako Program 10 Plus.
Dr Błach jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie przez szereg lat pracował jako pracownik naukowy. Ukończył również studia na Uniwersytecie Yale. W latach 1992-2013 związany był z biurami międzynarodowych kancelarii prawniczych w Nowym Jorku, Waszyngtonie i Londynie
Andrzej Błach jest radcą prawnym, posiada również uprawnienia adwokackie w stanie Nowy Jork (USA).