Europejski Kongres Gospodarczy '2015

PRELEGENCI

Bensz Joanna

Bensz Joanna

Firma: CH2M Polska / American Chamber of Commerce in Poland

Stanowisko: Country Manager / Wiceprezes Zarządu

Joanna Bensz jest Dyrektor Zarządzającą w CH2M w Polsce odpowiedzialną za wdrożenie kompleksowych strategii rozwoju wszystkich sektorów globalnej działalności firmy. Firma w tym roku obchodzi 20 lecie działalności w Polsce i specjalizuje się w projektowaniu oraz zarządzaniu programami i projektami inwestycyjnymi w sektorze produkcyjnym, wodnym oraz infrastrukturze drogowej i kolejowej. Obecnie CH2M tworzy swoje pierwsze na świecie centrum outsourcingu projektowego w Krakowie, które zatrudniać będzie 1200 osób.
Joanna posiada 17-letnie doświadczenie w zakresie rozwoju biznesu, obejmujące doradztwo firmom zagranicznym w wyborze kraju i lokalizacji pod planowane inwestycje, planowanie strategiczne projektów z branży produkcyjnej, oraz zarządzanie projektami inwestycyjnymi i infrastrukturalnymi dla firm poszukujących możliwości budowy, rozbudowy czy optymalizacji istniejących mocy produkcyjnych w Polsce.
Jako członek zarządu oraz wiceprezes Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce Joanna promuje Polskę jako miejsce do lokowania inwestycji przemysłowych i poprawy konkurencyjności naszego kraju oraz jego wizerunku na świecie.
Ukończyła filologię germańską, International and Strategic Marketing w Dublin Business School w Irlandii oraz Advanced Management Programme w IESE Business School na Uniwersytecie Navarra w Hiszpanii.